Aš parduodu
Aš perku

Valiutos kursas: 0

Keitimo kaina: 3.0 Eur

Derėtis dėl kurso

Jungtinių Amerikos Valstijų doleris (USD)

Konvertuok EUR į USD

JAV doleris yra Jungtinių Amerikos Valstijų valiuta. Čia galite pamatyti koks yra geriausias JAV dolerio kursas ExchangeLT valiutos keityklose. Valiutos skaičiuoklėje sužinokite kokiu kursu ir kiek tiksliai gausite JAV dolerių, konvertavę norimą valiutą. JAV dolerio skaičiuoklėje galite rezervuoti norimą sumą ir atsiimti Jums patogiausioje valiutos keitykloje.

Jungtinės Amerikos valstijos

Jungtinės Amerikos Valstijos yra trečia pagal dydį šalis pasaulyje ir beveik trečia pagal gyventojų skaičių. Yra 50 valstijų ir Kolumbijos apygarda. JAV yra daugiau nei dvigubai didesnė už Europos Sąjungą. Per savo istoriją JAV buvo imigrantų tauta, kurioje žmonės iš viso pasaulio ieškojo prieglobsčio ir geresnio gyvenimo būdo. Kraštovaizdis įvairiose šalyse skiriasi: nuo tropinių paplūdimių Floridoje iki Uolinių kalnų viršūnių, nuo slenkančių prerijų ir nederlingų dykumų Vakaruose iki tankių dykumos rajonų šiaurės rytuose ir šiaurės vakaruose. Tarp jų yra Didieji ežerai, Didysis kanjonas ir galinga Misisipės upė. JAV laukinė gamta yra tokia pati įvairi, kaip ir kraštovaizdis. Tokie žinduoliai kaip bizonai kadaise laisvai klajojo lygumose, tačiau dabar gyvena tik draustiniuose. Per pastaruosius šimtą metų pažanga Ameriką pavertė pasaulio ekonomine, karine ir technologine lydere. JAV ekonomika yra didžiausia pasaulyje. Ekonomika yra tokia didelė, kad JAV dažnai vadinama ekonomine supervalstybe, ir taip yra dėl to, kad ji sudaro beveik ketvirtadalį pasaulio ekonomikos.

Kainos šalyje

Pigios kelionės kaina JAV – 50–75 JAV doleriai asmeniui per dieną, jei valgote pigius patiekalus, nesinuomojate automobilio ir rengiate pigias ar vidutinio dydžio ekskursijas. Vidutinės klasės atostogos – 100–150 USD asmeniui per dieną padengs sąskaitas už vidutinės kainos patiekalus ir ekskursijas.

 • Taxi kelionė iš oro uosto į miesto centrą

  Taxi kelionė iš oro uosto į miesto centrą

  50 USD
 • McDonalds's Big Mac

  McDonalds's Big Mac

  6 USD
 • Pusryčiai dviems

  Pusryčiai dviems

  20 USD
 • Kava

  Kava

  2 USD
 • Laisvės statula

  Laisvės statula

  20 USD

Kainos šalyje

Pigios kelionės kaina JAV – 50–75 JAV doleriai asmeniui per dieną, jei valgote pigius patiekalus, nesinuomojate automobilio ir rengiate pigias ar vidutinio dydžio ekskursijas. Vidutinės klasės atostogos – 100–150 USD asmeniui per dieną padengs sąskaitas už vidutinės kainos patiekalus ir ekskursijas.

JAV doleris – oficiali Jungtinių Amerikos Valstijų valiuta

 

Šiame puslapyje pateikiame informaciją apie palankiausią JAV dolerio kursą EXCHANGELT valiutos keityklose.

Mūsų valiutos skaičiuoklėje sužinokite, kokiu kursu ir kiek tiksliai gausite JAV dolerių, konvertavę norimą valiutą. Taip pat iš anksto galite rezervuoti pageidaujamą sumą JAV dolerių ir atsiimti juos Jums patogiausioje vietoje esančioje valiutos keitykloje. Beje, mūsų interneto svetainėje galite įsigyti 1–2 JAV dolerių banknotų: jie ne tik pravers keliaujantiems, bet ir gali tapti puikia dovana.

2022 metais, euro kursui smukus, beveik pasiektas paritetas – situacija, kai euro ir dolerio kursas (USD kursas) susilygino.

JAV doleris – tai bene pagrindinė pasaulio valiuta, palaikanti tarptautinę prekybą ir ekonomiką, ja atsiskaitinėjama daugiausia. JAV doleris yra viena iš pagrindinių turistų (ir ne tik JAV) naudojamų valiutų.

Beje, JAV doleris yra ne tik šios šalies, bet ir Britų Mergelių Salų, Ekvadoro, Salvadoro, Panamos, Puerto Riko, Zimbabvės, Mikronezijos, Palau Respublikos bei Rytų Timoro oficialioji valiuta.

 

JAV doleris: įdomūs faktai

 

- Banknotai gaminami ne iš popieriaus, kaip mano daugelis, bet iš medvilnės pluošto. Šis pluoštas yra atsparesnis, ne taip greitai susidėvi.

- 1 dolerio banknotai vidutiniškai apyvartoje cirkuliuoja iki 1,5 metų, 10 ir 20 JAV dolerių banknotai tarnauja apie 2 metus, o 50 ir 100 banknotų cirkuliavimo laikas – net iki 8 metų.