TOP 5 populiariausios atostogų valiutos: kokių pinigų keisti turistai jau plūsta į valiutų keityklas?

Keliautojai ir poilsiautojai, kurie artėjantį atostogų sezoną tikisi sumažinti išlaidas, tačiau vis tiek neatsisako idėjos atostogauti svetur, visuomet ieško pigesnių krypčių, kur išleidę tą pačią sumą įsigys daugiau paslaugų ir prekių, o pati kelionė atsieis pigiau. Pasirinkus šalį, kurioje euras yra stiprus vietinės valiutos atžvilgiu, yra vienas būdų sutaupyti ar už mažesnę sumą susiplanuoti prabangesnes atostogas. Egiptas ir Turkija tarp lietuvių vis dar išlieka būtent tokius lūkesčius patenkinančios atostogų kryptys, tačiau jos – ne vienintelės.

Kaip sutaupyti keliaujant?


Jeigu norite pernelyg nepaploninti piniginės, labai stipriai prisirišti prie kurios nors vienos atostogų krypties neverta, ypač jei Jūsų tikslas – ramus poilsis prie jūros, skanus maistas ir komfortiškas viešbutis. Pavyzdžiui, kaip minėjome, šiuo metu palankios kryptys – Turkija ir Egiptas, nes Egipto svaras ir Turkijos lira pastaraisiais mėnesiais prarado pozicijas prieš eurą, o, pavyzdžiui, Pietų Amerikos valstybių valiutos brango, tad šios tolimosios atostogų kryptys natūraliai iškrenta iš keliautojų sąrašų – ir ne vien tik dėl brangių skrydžių bilietų.

 

Prieš užsisakant kelionę, poilsiautojams rekomenduojama stebėti, kaip kinta valiutos kursas, o tuomet jau dairytis, kur netoliese yra palankiausią kursą siūlanti valiutos keitykla: joje ir nusipirkti tos šalies, į kurią vykstate, grynųjų pinigų. Valiutų skaičiuoklės yra puiki priemonė stebėti valiutų kursų pokyčius. Palankus metas – kai euro vertė toje šalyje šokteli vietinės valiutos atžvilgiu.

 

Taigi, pristatome TOP 5 atostogų kryptis, į kurias verta atkreipti dėmesį 2024 metais ir kuriose valiuta yra ne euras.


1. Turkija


Turkijos valiuta – lira (TRY). Už 1 eurą įsigysite ~29 TRY (2024 m. II-ojo ketvirčio duomenys).

 

Lietuvos naujienų portaluose 2024 m. kovo mėn. buvo galima rasti naujienų, skelbiančių, kad Turkijos nacionalinei valiutai dėl milžiniškos infliacijos šalyje niekaip nepavyksta pakilti iš rekordinių žemumų. Kitaip tariant, į šią šalį atostogų vykstantys mūsų tautiečiai už tą pačią sumą gali įsigyti daugiau vietinės valiutos, o su ja – ir prekių bei paslaugų. Tai kainų kilimo Turkijoje visiškai nesustabdė, tačiau jos auga po truputį ir jokio šoko lietuviams nesukelia. Populiarūs Turkijos kurortai – Antalija, Alanija, Kemeras, Marmaris ir kt. Vietinės gamybos alaus butelis Marmario bare Jums atsieitų apie 2,5 Eur, kava kavinėje – apie 2 eurus. Trijų patiekalų vakarienė dviem asmenims ir dvi taurės vyno kainuoja ~45 eurus.

 

Poilsis Turkijoje – kiek brangesnis nei kitoje populiarioje ir lietuvių ypač pamėgtoje šalyje – Egipte, tačiau kelionių paketą net ir sezono įkarštyje galima įsigyti už 500–600 Eur asmeniui.

 

2. Egiptas


Egipto valiuta – Egipto svaras (EGP). Už 1 eurą mūsų valiutos keitykla siūlo įsigyti vidutiniškai 44 EGP. Tiesa, kursas nuolat šiek tiek kinta, tad raginame stebėti pokyčius ir sutaupyti, įsigyjant valiutos palankiausia kaina.

 

Tarp europiečių populiarios atostogų kryptys išlieka Šarm el Šeichas, Hurgada ir Marsa Alamas. Egiptas – viena tarp TOP atostogų krypčių yra būtent dėl pigesnio maisto ir gėrimų. Kita vertus, didžioji dalis lietuvių renkasi kelionės paketus su „viskas įskaičiuota“, tad kainos gali būti aktualios nusprendusiems pakeliauti savarankiškai arba pietaujantiems išvykų, ekskursijų metu (t. y. esant ne viešbučio teritorijoje).

 

Kaip rodo keliautojų atsiliepimai, šiuo metu bokalas alaus Šarm el Šeicho bare vidutiniškai kainuoja apie 3 eurus, kavos puodelis – iki 1,5 Eur. Trijų patiekalų vakarienė dviem asmenims, kurios metu patiekiamas ir butelis naminio vyno, atsieis ~50 Eur.

 

Žvalgantis po populiariausių Lietuvos kelionių agentūrų interneto svetaines, 2024 m. pavasariui ir antrajai metų pusei pavyko rasti pasiūlymų net ir už ~350–500 Eur (asmeniui su paketu „viskas įskaičiuota“). Tiesa, vasaros sezonu kelionės gerokai brangesnės, o ir pats Egiptas dėl didelių karščių vasarą praranda populiarumą.


 

3. Bulgarija


Oficiali Bulgarijos valiuta – levas (BGN). Už 1 eurą mes Jums parduosime ~1,84 BGN.

 

Bulgariją itin pamėgusios vaikų turinčios šeimos. Visų pirma, turistus pakeri puikus oras, trumpas skrydis iš Lietuvos oro uostų bei palankios kainos. Aptarnavimas Bulgarijos viešbučiuose – itin aukšto lygio, o šalis patraukli ne tik savo kurortais, bet ir istoriniu paveldu, kultūriniais ir pramoginiais objektais. Beje, šią kryptį yra pamėgę ir žmonės, kurie nepakelia didžiulių karščių: pavyzdžiui, karščiausią metuose liepos mėn. temperatūra šalyje pakyla iki +28 °C.

 

Bulgarijoje porciją ledų galima nusipirkti už maždaug 0,5 Eur, bokalas alaus kainuos iki 1 Eur, o pietūs ar vakarienė dviem asmenims su gėrimais nekainuos nė 20 Eur. Papietauti tiesiog nusiperkant pyragėlį gatvėje galima ir už 1,5 Eur.


4. Albanija


Albanijos valiuta – lekas (ALL). Už 1 eurą mūsų valiutos keitykloje vidutiniškai gausite 87,50 ALL.

 

Albanija – viena iš populiariausių Balkanų valstybių, vis dažniau pasirenkama vasaros atostogų kryptis. Turistų dėmesį prikausto sostinė Tirana, taip pat senovinis miestas Beratas, daugelį sužavi ir kalnai – Albanijos alpės. Kaip ir Bulgarijoje, Albanijoje klimatas taip pat yra palankus nemėgstantiems pernelyg didelių karščių ir primena lietuviškąjį: vasaros metu temperatūra retokai viršija 25–28 °C.

 

Tiesa, Albanija dar nėra tokia turistų „okupuota“ šalis kaip Turkija ar Graikija, todėl tiek viešbučiuose, tiek ir restoranuose prireiks plonesnės piniginės. Pigiau atsieis net ir viešbutis su paketu „viskas įskaičiuota“ (nors pastarųjų pasiūlymų šalyje nėra tiek daug). Kainos Albanijoje patrauklios Lietuvos turistams: 2 puodeliai kavos paplūdimyje keliavusiems į šią šalį 2023 metais atsiėjo vos 1,7 Eur.

 

Beje, keliautojai teigia, kad šalyje ribota galimybė atsiskaityti banko kortelėmis (tiesa, kai kurie prekeiviai priima eurus), todėl mūsų valiutų keityklos, įsikūrusios skirtinguose Lietuvos miestuose (valiutos keitykla Klaipėda (valiutos keitykla Klaipėda Akropolis), valiutos keitykla Kaune, taip pat Vilniuje ir Šiauliuose) ragina iš anksto pasirūpinti Albanijos lekais.


5. Tailandas


Tailando valiuta – batas (THB). Mūsų valiutos keitykla 2024 m. 1 eurą Jums iškeis į ~35 THB.

 

Tailandas labiausiai traukia aktyvių atostogų gerbėjų dėmesį. Šalyje gausu visko, ko reikia patogiam ir įsimintinam poilsiui: aukščiausios klasės viešbučių, prabangių restoranų, taip pat čia nuolat vyksta renginių, festivalių, turistus vilioja daugybė pramogų tiek mažiems, tiek dideliems šalies lankytojams. Tailande nemažai jaukių paplūdimių (tiesa, ne visuose jų vanduo yra švarus, tad teks atsirinkti). Turistus labai žavi tailandietiška virtuvė ir jos šedevrai, o nuo vietinių gyventojų veidų niekada nedingsta šypsena.

 

Kainos Tailande – ypač palankios: pavyzdžiui, ~1 Eur kainuos ryžių ar makaronų patiekalas, mėsainis ar kilogramas šviežių mangų. Kuro litras nekainuos nė euro, o štai viešbučio kambarys dviem asmenims vidutiniškai atsieis vos ~15 Eur.

 

Taigi, Tailandą galima drąsiai įtraukti į keliautojams palankių krypčių sąrašą.

 

Tad skubėkite rinktis savo atostogų kryptis bei mėgaukitės kokybišku poilsiu už gerokai mažesnę kainą. Sutaupyti padės ir mūsų valiutos keitykla, pinigus keičianti išties palankiu kursu, suteikianti galimybę dėl kurso pasiderėti ir turinti keityklas patogiausiose vietose didžiuosiuose šalies miestuose.