Ką naudinga žinoti keičiant valiutą?

Ne vien tik pažintinės ir poilsinės kelionės, bet net ir trumpos, verslo reikalais organizuojamos išvykos padeda pabėgti nuo kasdienybės, susipažinti su naujais žmonėmis, apsilankyti ten, kur dar niekada nebuvote ir, žinoma, patyrinėti kitų šalių kulinarinį paveldą. Tačiau tam, kad kelionė būtų sklandi ir be nemalonių netikėtumų, reikia atlikti namų darbus: suplanuoti, kaip pasieksite tikslą, kur apsistosite, ką veiksite ir, galiausiai, kokių išlaidų patirsite bei kuo jas padengsite. Net ir patyrę keliautojai kartais nudega, tad dalijamės patarimais, ką svarbu žinoti apie valiutos keitimą vykstant į užsienį. Vadovaudamiesi jais, sutaupysite pinigų, nervų ir laiko, geriau išnaudosite galimybes bei nereikės trikdyti kelionės ieškant, kur yra artimiausia valiutos keitykla.

Pasidomėkite lankomos šalies valiuta iš anksto

Viskas paprasta, jei norėsite pasikeisti, pavyzdžiui, eurus į vieną iš plačiausiai naudojamų valiutų, t. y. kronas, dolerius ar svarus išsikeisite bet kur, o keitimo kaina tikrai nesukels šoko. Tačiau kai kuriose šalyse galioja tikrai keistos ir neįprastos valiutos keitimo taisyklės. Pavyzdžiui, Kuboje turistai naudojasi jiems skirta valiuta, o Maroko valiutos negalima išsikeisti už šalies ribų. Kambodžoje, Taivane ir Vietname JAV doleriai yra antroji šalies valiuta. Taigi, pasidomėję valiutos keitimo plonybėmis iš anksto, išvengsite galvos skausmo.

Valiutos keitykla oro uoste – ne ir dar kartą NE!

Valiutos keityklose, kurios veikia oro uostuose, taikomi didžiausi konvertavimo mokesčiai, o kursas – itin nepalankus klientams. Palyginimui, oro uostuose įprastai taikomas 8–12 proc. valiutos keitimo mokestis. Tiesa, ši taisyklė dažniausia negalioja prie autobusų ir geležinkelių stočių esančioms keitykloms. EXCHANGELT valiutos keityklos Vilniuje įsikūrusios pačiose autobusų ir geležinkelio stotyse, o valiutos keityklos Kauno Akropolio prekybos centre – arti stoties rajono, tačiau įkainiai jose – ne didesni nei kitose tinklo keityklose.

Taigi geriausia svetur leistis jau turint reikiamą sumą grynųjų pinigų, o jei jais nepasirūpinote, neskubėkite – gerai patyrinėkite, kur keitimo mokesčiai – patys palankiausi Jūsų piniginei.

Valiutą pasikeiskite iš anksto, o ne paskutinę minutę

Taigi, kaip jau išsiaiškinome, nusileidus oro uoste pulti keisti valiutą – tikrai ne pats geriausias sprendimas. Valiutos kursais domėtis ir stebėti palankiausias kainas galite pradėti iki kelionės pradžios likus 1–2 mėn. Juk kelias dienas prieš kelionę ir taip bus daug reikalų ir teks verstis per galvą, o keisdami valiutą paskutinėmis akimirkomis tikriausiai permokėsite.

Viskas, ko Jums reikia – tai tiesiog stebėti, kada už keičiamus eurus (ar kitą valiutą) galite gauti maksimalų kiekį užsienietiškų kupiūrų. 

Visuomet palyginkite valiutų kursus, kelių valiutos keityklų įkainius ir sąlygas

Valiutų kursai nuolat svyruoja: kasdien šokteli ar smunka žemyn. Taigi, jie nėra fiksuoti ir nuolat kinta, priklausomai nuo pokyčių pasaulinėje ekonomikos arenoje. Vieną dieną patikrinę USD / EUR kursą galite pamatyti, kad jis yra 0,95, o po savaitės – 1,05. Taigi, reiškia, kad per savaitę JAV dolerio vertė euro atžvilgiu padidėjo, todėl dabar už kiekvieną dolerį Jūs gaunate didesnę sumą ir dar šiek tiek uždirbate. Gal ši suma ir nebus reikšminga, tačiau kavos puodeliui, užkandžiui ar miesto autobuso bilietui tikrai užteks.

Savo ruožtu viena valiutos keitykla taiko palankesnį kursą, kita – ne. Pavyzdžiui, jeigu valiutą tektų keistis užsienyje, dar turėkite omenyje, kad brangiau už valiutos konvertavimą mokėsite keityklose, esančiose populiariose, turistų gausiai lankomose vietovėse.

Venkite išsiimti užsienio valiutos iš bankomatų

Jei norėsite išsiimti valiutos naudodamiesi debeto ar kredito kortele, teks mokėti labai didelį – net iki keliolikos procentų – mokestį. Todėl prie bankomato visada įsitikinkite, koks mokestis taikomas, ir tik po to atlikite transakciją. Beveik visais atvejais labiau apsimoka užsienio valiutos išsikeisti Lietuvoje veikiančiose keityklose.

EXCHANGELT Jums užtikrins patrauklias paslaugų sąlygas, dėl palankesnio kurso galima derėtis, o reikiamą sumą – ir rezervuoti internetu.